Ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Piłka gimnastyczna, zwana także piłką fitness, daje wiele możliwości i pozwala skutecznie modelować niemal każdą części ciała. Z tego powodu warto posiadać taki przyrząd we własnym domu. Piłki fitness są dostępne w atrakcyjnych cenach, co staje się kolejnym pretekstem do ich nabycia.

Na piłce gimnastycznej można ćwiczyć tricepsy. W tym celu wystarczy posiadać jedynie stabilne krzesło i odrobinę miejsca do treningu. Ćwiczenia polegają na unoszeniu ciała, wspartego dłońmi na krześle, a nogami opartego na piłce.

Przyrząd ten doskonale nadaje się również do modelowania brzucha, pośladków oraz ud. Brzuch i pośladki można formować poprzez wykonywanie „pompek”, wspierając się na piłce fitness. Piłka fitness to także idealne narzędzie do ćwiczenia brzuszków – trening polega na oparciu dolnego fragmentu kręgosłupa na piłce i podnoszeniu górnej części ciała do przodu.

Piłka gimnastyczne to również łatwy sposób na przyjemne ćwiczenia, mające na celu wzmocnienie ramion. Ponadto, z piłką fitness można też ćwiczyć skłony boczne, które pozwalają utrzymać płaski brzuch i wyszczuplić talię.