W trosce o serce

Nie ulega wątpliwości, że serce to jeden z najważniejszych organów w naszym ciele. To właśnie serce jest kluczowym elementem układu krwionośnego i pompą krwi, dostarczającą ważne składniki do całego ciała. Chcąc zadbać o zdrowie musimy skoncentrować się przede wszystkim na sercu. Warto przemyśleć również kwestię tego jak możemy zmienić nasze nawyki żywieniowe i styl życia, aby poprawić jakość funkcjonowania serca. Głównym aspektem, w zakresie którego należy dokonać zmian jest kwestia odżywiania. Jeśli chcemy uniknąć zawału, miażdżycy, a także innych chorób serca, należy bezwzględnie zmienić dietę i ograniczyć lub najlepiej wyeliminować spożycie niezdrowych tłuszczów. To właśnie one odpowiadają za zwężanie naczyń krwionośnych, poprzez ich zapychanie.

W konsekwencji może prowadzić to nawet do śmierci, gdyż wysokie nadciśnienie połączone z miażdżycą, często kończy się zawałem. Oleje jednak mogą mieć właściwości lecznicze, wystarczy, że zdecydujemy się np. na stosowanie oleju kokosowego czy palmowego. Tym sposobem poprawimy wyniki związane z cholesterolem, a zwłaszcza obniżymy go. Pomimo niezwykłych właściwości zdrowych olejów, musimy jednak pamiętać, iż nie tylko one stanowią o tym jak zdrowi będziemy. Warto także zmienić dietę na bardziej lekkostrawną i mniej obfitującą w cukry, a zwłaszcza te przetworzone. Zmiana diety odbije się nie tylko na naszym zdrowiu, ale także samopoczuciu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, iż zmiana diety powinna być stopniowa, żebyśmy mogli się do niej przyzwyczaić i trwale ją zmienić.