U dilera czy w supermarkecie?

www.cafesekret.pl

Miejsce, w którym kupujemy produkty rolne jest bardzo ważne – wiemy z jakiego źródła pochodzi produkt, jakie są warunki wymiany, naprawy w przypadku maszyn i urządzeń, a także serwis. Do wyboru mamy mnóstwo miejsc, w zależności od rodzaju rzeczy, jakiej potrzebujemy. Produkty rolne możemy znaleźć o dilerów autoryzowanych, w supermarketach, bezpośrednio u sprzedawcy, przez pośredników. Jednak najpopularniejszą formą sprzedaży wciąż pozostają supermarkety oraz dilerzy. Gdzie więc bardziej opłaca się kupić dany produkt? Supermarkety mogą mieć mniejsze ceny z uwagi na to, że kupują mnóstwo sztuk produktów, które wysyłają do oddziałów w całym kraju.

Jednak znajdziemy u nich jedynie drobne sprzęty, a w większości przypadków rośliny, środki ochrony roślin i narzędzia niezbędne w ogrodzie oraz na działce. I tu wybór mamy ogromny. Jeśli jednak mowa o maszynach rolniczych – zdecydowanie wygrywają autoryzowani dilerzy. To u niech zamawiasz produkt bezpośrednio u producenta. Masz możliwość zmian w danej maszynie, a także negocjacji cen – w markecie jest to niemożliwe.

Diler ma także możliwość zabrania Cię w miejsce, gdzie sprzedał daną rzecz, abyś mógł sprawdzić, jak działa ona w gospodarstwie.