Kiedy stosuje się krioterapię?
Krioterapia często pełni funkcje wspomagające w ćwiczeniach czynnych i biernych. Krioterapia ma zastosowanie w wielu jednostkach chorobowych. Zaobserwowano jej korzystnie działanie w przypadkach tachykardii i skazy krwotocznej. Regularne zabiegi działają korzystnie w przypadku płytkiego oddechu. Na krioterapię kierowani są także pacjenci z bólami kręgosłupa i trzewi.
Wykazano, że krioterapia ma działanie uśmierzające ból. Ponadto jest bardzo pomocna w walce z obrzękami. Zabiegi krioterapii mogą przebiegać w różny sposób. Wybór odpowiedniej z nich zależy od jednostki chorobowej i objawów pacjenta. W przypadku bólu stawów stosuje się np.
miejscowe przykładanie lodu. Trwa to od kilku do kilkunastu minut. Osoby cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów bądź zesztywniające zapalenie stawów korzystają z krioterapii całego ciała przy użyciu ciekłego azotu. Popularna jest także lodowa kąpiel zanurzeniowa. Ogólne działanie zabiegów polega na m.
in. podwyższeniu progu bólowego. Zabiegi tego typu należy dobierać ostrożnie, bowiem w niektórych przypadkach lód mo że spowodować różne nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu chłonnego. Krioterapia nie jest wskazana przy nadmiernej wrażliwości na zimno. Nie jest również polecana pacjentom, którzy oczekują na zabieg operacyjny.
Dodatkowymi przeciwwskazaniami są poważne choroby serca i krążenia, nieprawidłowości w naczyniach chłonnych czy poważne schorzenia pęcherza moczowego. Skuteczność krioterapii oceniana jest bardzo wysoko.
Polecane artykuły
Dobra lokalizacja mieszkania to nie tylko stan aktualny
Należy zwrócić jeszcze uwagę, na fakt jakim jest aktualny stan okolicy wybranego mieszkania. Oczywiście skoro w jego otoczeniu znajduje się wiele atrakcyjnych punktów, warto rozważyć opcje zakupu. Zanim jednak podpiszemy umowę, sprawdźmy czy czasem ten piękny zielony teren przed oknem nie stanie si
Windows i Mac – komercyjni konkurenci
Jeśli mówimy o rynku płatnych systemów operacyjnych, to trudno mówić o tym, że wiele podmiotów konkuruje o klienta. Początki komputerów osobistych wyglądały tak, a nie inaczej i pewne konsekwencje sytuacji z lat 80. i 90. dają znać o sobie także dziś. Przede wszystkim konkurentów w tym segmencie je