Przy podejrzeniu nowotworu pacjentem zajmuje się onkologia

Czasami jest tak, że czujemy się gorzej, mamy wyraźne sygnały od organizmu, że dzieje się źle, jednak znalezienie faktycznej przyczyny naszego złego samopoczucia, już nie jest takie proste. Jak się okazuje, w wielu takich przypadkach, okazuje się później, że w naszym organizmie rozwija się nowotwór. Wówczas będziemy już skierowani do specjalistów, którzy zajmują się właśnie tym zagadnieniem, a to oznacza, że będziemy w rękach ludzi, którzy naprawdę dobrze znają się na tym zagadnieniu.

Jaki to jest oddział?

Jeżeli zastanawiamy się, gdzie trafimy, jeśli pojawi się podejrzenie nowotworu. To warto wiedzieć, że znajdziemy się na onkologii. To tutaj pracują specjaliści, którzy na co dzień mają do czynienia z tym schorzeniem, a co się z tym wiąże, oni najlepiej wiedzą, jakie działania trzeba podjąć, aby istniała szansa, że uda nam się wyjść z tej choroby. Na początek onkolog przeprowadzi szereg różnych badań, tak aby dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak bardzo choroba zniszczyła nasz organizm i jak duży jest już nowotwór, oraz gdzie jest umiejscowiony. Dopiero posiadając te informacje, będzie można przejść do faktycznego leczenia, które zostanie nam zaproponowane na onkologii. Może się okazać, że zaczniemy od leków, a jeśli to nie pomoże, to onkolog może nam później przepisać chemioterapię, albo radioterapię, w zależności od tego, co może się okazać skuteczniejsze.

Walka trwa wiele miesięcy

Walka z nowotworem trwa wiele miesięcy, a to oznacza, że musimy się uzbroić w cierpliwość i w siły do tej walki. Może się okazać, że onkolog w pewnym momencie stwierdzi, że potrzebna jest operacja, która będzie polegała na wycięciu guza. Wówczas jeśli tylko będzie to możliwe, będzie wycięty też fragment zdrowej tkanki, a to wszystko po to, aby maksymalnie zminimalizować możliwość ponownego rozwinięcia się choroby. Co więcej, warto tutaj powiedzieć, że na onkologii walka jest trudna, ale niejednokrotnie jest zwycięska. Dlatego też, nie można się poddawać, trzeba się stosować do rad dawanych przez lekarza onkologa. Wówczas będzie istniała największa szansa na to, że faktycznie wrócimy do pełni zdrowia. Z pewnością naszym celem jest powrót do zdrowia. Jeśli będziemy się stosować do zaleceń onkologa, a do tego dopilnujemy, aby trafić w ręce najlepszych specjalistów, to jest to bardzo możliwe. Jednak pamiętajmy, że walka na onkologii trwa dość długo, a nawet po wyzdrowieniu będziemy musieli się tam pojawiać co jakiś czas, tak aby robić badania i sprawdzać, czy czasami nie pojawiła się wznowa.