Na meningokoki szczepionka dla 5 latka jest przydatna?

http://optykpiekary16.pl/okulary-ray-ban/

W przypadku szczepień z kalendarza obowiązkowego nie ma problemów. Wiemy, że musimy zaszczepić nimi dziecko, bo w przeciwnym razie spotka nas wysoka kara finansowa. Dodatkowo takie szczepienia są bezpłatne, a to także sprawia, że rodzicom łatwiej jest się na nie zdecydować. Sprawa jednak ma się zupełnie inaczej jeśli chodzi o szczepienia zalecane przez lekarzy, ale nie obowiązkowe. Tutaj rodzic decyduje czy chce szczepić dziecko, a jeśli tego nie zrobi, to nie czeka go za to żadna kara. Co więcej, takie szczepienia trzeba pokryć z własnej kieszeni, a niejednokrotnie są one dość drogie, co dodatkowo zniechęca rodziców przed korzystaniem z nich.

A szkoda, bo szczepionki to jedyny skuteczny sposób na to, aby chronić organizm przed działaniem meningokoków.

W każdym wieku

Ponieważ meningokoki mogą zaatakować w każdym wieku, to również szczepionki, które mają przed nimi chronić nasze organizmy, również proponowane są w każdym wieku. To oznacza, że jeśli jeszcze nie zaszczepiliśmy naszego dziecka przeciwko meningokokom, to możemy to zrobić teraz. I nie ważne, że nasze dziecko ma już 5 lat i wychodzi z grupy największego ryzyka. To ryzyko znowu wzrośnie gdy znajdzie się między 16 a 21 rokiem życia, ponieważ zacznie podejmować ryzykowne działanie, takie jak całowanie się z różnymi osobami. Co więcej, podając teraz szczepionkę przeciwko meningokokom, będziemy wiedzieli, że będzie ona działała przez kolejne lata, a to oznacza, że inwestujemy w ten sposób w zdrowie dziecka.

Mniej dawek

Nie ma co się zastanawiać, im szybciej zaszczepimy naszego 5 latka przeciwko meningokokom, tym większa będzie szansa, że uda mu się uniknąć sepsy czy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych wywołanych tymi bakteriami. Co więcej, w tym wieku potrzebna będzie mniejsza ilość dawek, aby szczepienie zaczęło działać w odpowiedni sposób, więc możemy być pewni, że zapłacimy za nie mniej. Wspomnieć również tutaj trzeba, że takie szczepienie jest całkowicie bezpieczne, a jedyne powikłania jakie mogą się pojawić to gorączka i obrzęk w miejscu wkłucia. To oznacza, że tego typu powikłania przejdą samoistnie, szybko i nie zostawią żadnych trwałych zmian, dzięki czemu spokojnie możemy takie szczepionki podać naszemu dziecku. Nie ma znaczenia ile nasze dziecko ma lat. Im prędzej podamy mu szczepionkę przeciwko meningokokom, tym większa będzie szansa, że uda nam się je ochronić przed tymi bakteriami, a co się z tym wiąże, również przed ciężkimi chorobami, które mogą one wywoływać.

To ważne, bo w przypadku zarażenia meningokokami i wystąpienia choroby, w ciągu doby może dojść do śmierci dziecka.