Na meningokoki b szczepionka jest oferowana

https://sinupret.pl/

Od wielu lat wiemy o istnieniu meningokoków. Co więcej, wiemy że występują one w różnych rodzajach, wiemy jakie spustoszenie potrafią wywołać w organizmie chorego, ale również wiemy, w jaki sposób możemy się przed nimi bronić. To ważne, ponieważ wbrew pozorom meningokokami można się bardzo łatwo zarazić, a świadomość, że wystarczy skorzystać z odpowiedniej szczepionki, aby wzmocnić nasz organizm, może być tutaj bardzo pomocna. Dodatkowo warto jeszcze podkreślić, że meningokoki występują w różnych typach, dlatego musimy się upewnić, że skorzystamy ze szczepionki, która została wyprodukowana właśnie z myślą o tym konkretnym typie.

Długo szukano

O ile szczepionki na meningokoki typu C, A, Y i W-135 są już znane od dość dawna, o tyle bardzo długo trwało odkrycie szczepionki, która byłaby w stanie walczyć z meningokokami typu B. Na szczęście w końcu i ją udało się opracować, a to oznacza, że obecnie możemy korzystać ze szczepionki białkowej, która podawana może być już od 2 miesiąca życia do 50 roku życia. Co więcej, szczepionka ta jest całkowicie bezpieczna, a jedyne powikłania, jakie mogą się pojawić po jej podaniu, to gorączka, senność i ból w miejscu wkłucia. Są to powikłania, które nie są groźne, znikają szybko i samoistnie, a co więcej nie pozostawiają żadnych zmian w organizmie.

Dlatego też, mówi się, że szczepionka przeciwko meningokokom jest bardzo bezpieczna i z tego też powodu, można ją podawać tak małym dzieciom.

Odpowiednie dawki

Oczywiście, aby taka szczepionka mogła w odpowiedni sposób zadziałać, musi być podawana w odpowiednich dawkach, tak pod względem ich ilości, jak i czasu między nimi. Zazwyczaj im starsza jest osoba, która poddawana jest takiemu szczepieniu przeciwko meningokokom, tym tych dawek potrzeba mniej. Jednak pamiętajmy, że to dzieci do 5 roku życia są najbardziej narażone na działanie tych bakterii, a to oznacza, że im szybciej je zaszczepimy, tym będzie lepiej.

okulary przeciwsłonecze soczewki kontaktowe Bydgoszcz usługi schodołaz

A już obowiązkowo powinniśmy pomyśleć o takim szczepieniu, jeśli chcemy zapisać dziecko do żłobka czy przedszkola, bo wówczas będzie jeszcze bardziej wystawione na działanie meningokoków. Bardzo ważne jest to, aby dokładnie zastanowić się nad tym, jakie szczepionki podać, w jakiej ilości i w jakim czasie. Im szybciej zaczniemy podejmować odpowiednie działania profilaktyczne, tym mniejsze będzie zagrożenie, że będziemy musieli się zmagać z sepsą albo zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, które mogą być wywołane tymi bakteriami. Te szczepienia są płatne, ale z pewnością warto się na nie zdecydować.