Na meningokoki b cena szczepionki jest spora

https://sinupret.pl/

Wiedza społeczeństwa na temat meningokoków, chorób przez nie wywoływanych i możliwości ochrony przed nimi jest coraz większa. To oznacza też, że coraz częściej ludzie zastanawiają się nad możliwością szczepienia, które może ich ochronić przed rozwojem tych bakterii i doprowadzeniem w krótkim czasie do ciężkich powikłań, albo nawet zgonu. Takie decyzje pojawiają się coraz częściej, tym bardziej, że te szczepionki znajdują się na liście szczepień zalecanych.

Niestety, jeśli chcemy z nich skorzystać musimy opłacić je z własnej kieszeni.

To właśnie cena?

Niektórzy ludzie mogą rezygnować z przyjęcia takiej szczepionki, czy podania jej dziecku, kiedy dowiadują się jaka jest cena za szczepionkę przeciwko meningokokom typu B. A musimy się wówczas liczyć z kwotą w granicach 300 – 400 zł, co dla niektórych oznacza spory wydatek.

Poza tym, taką szczepionkę trzeba podać przynajmniej w dwóch dawkach, a w przypadku szczepienia mniejszych dzieci, tych dawek będzie więcej, co dodatkowo jeszcze zwiększa koszty, jakie się z tym wiążą. Prawda jednak jest taka, że jeśli podamy dziecku taką szczepionkę przeciwko meningokokom typu B, albo sami ją przyjmiemy, to możemy być pewni, że nasze organizmy będą chronione przed wystąpieniem chorób, które najczęściej są wywoływane właśnie tymi meningokokami, bo to one przeważnie występują w naszym kraju.

Czy warto ryzykować?

Ktoś może powiedzieć, że nie będzie wydawał takich pieniędzy na wykupienie szczepionki przeciwko meningokokom typu B tym bardziej, że występują one bardzo rzadko, więc istnieje spora szansa na to, że go ominą.

Faktycznie, występują one stosunkowo rzadko. Jednak pamiętajmy, że jeśli już wystąpią i rozwiną się w naszym organizmie w sepsę czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, to będziemy mieli bardzo mało czasu na reakcję, a cała sytuacja może się skończyć zgonem, albo w najlepszym razie ciężkimi powikłaniami, takimi jak uszkodzenie mózgu, słuchu czy nerek. Naprawdę warto się zastanowić, czy nie zrobimy lepiej jeśli wydamy kilkaset złotych na szczepionkę przeciwko meningokokom typu B, zwłaszcza jeśli mamy świadomość, że za chwilę poślemy nasze dziecko do przedszkola.

Ta cena może się trochę między sobą różnić w zależności od tego, w jakiej aptece zrealizujemy receptę i wykupimy szczepionkę. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto porównać kilka możliwości, tak aby wybrać tą najlepszą. Żeby z jednej strony się zaszczepić, a z drugiej wydać na szczepionkę przeciwko meningokokom typu B, najmniej jak to tylko jest możliwe.