Mieszkania po północnej stronie

mieszkanie dla rodziny od dewelopera http://jandach.pl/pl/domy-i-mieszkania-kiekrz domy Kiekrz

Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie, było odpowiednio doświetlone dziennym światłem, unikajmy układu lokalu po północnej stronie. Bowiem tutaj będzie docierała najmniejsza ilość światła, zatem nie warto kupować mieszkań o takiej lokalizacji. Niemniej jednak, wiele układów pomieszczeń jest zorganizowana tak, że część z nich wychodzi na północną stronę, zatem warto w tym wypadku zastosować parę sztuczek.

Takie mieszkanie może być funkcjonalne, jeśli w zacienionych pomieszczeniach urządzimy mniej uczęszczane pokoje. Chociażby schowek, spiżarnię, czy uwaga nawet miejsce do pracy przy komputerze. Nie miesza się wtedy sztuczne światło z dziennym, co sprzyja pracy.

Poza tym mniej doświetlona może być również łazienka, czy sypialnia. W tym drugim przypadku, wszystko jednak zależy od upodobań. Bowiem może okazać się, że dopływ rannych promieni słonecznych do sypialni jest niezbędny.

Niemniej jednak, jest to miejsce, w którym powinno być chłodniej niż w innych pokojach, zatem północna stronna będzie jednak znacząca.