Meningokoki ile dawek trzeba przyjąć?

suplementy diety

Im większa jest nasza wiedza na temat meningokoków i tego, do czego te bakterie mogą doprowadzić, tym większa jest świadomość, że należy się szczepić. Tylko w ten sposób możemy być całkowicie pewni, że uda nam się wzmocnić nasz organizm i ochronić go przed działaniem tych bakterii. Tym bardziej, że choroby, które są przez nie wywołane rozwijają się nie tylko bardzo szybko, ale również dość część prowadzą do śmierci. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na zakup odpowiednich szczepionek, chociaż muszą je sfinansować z własnej kieszeni. Jednak warto to zrobić, bo wówczas można żyć z przeświadczeniem, że przeciwdziałamy tym chorobom i ograniczamy do minimum prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Tak jak należy

Niektórym ludziom wydaje się, że warto przyjąć jedną dawkę szczepionki przeciwko meningokokom i już ich organizm będzie w odpowiedni sposób chroniony. Prawda jednak jest taka, że tych dawek trzeba przyjąć kilka, a ich dokładna liczba będzie się różniła nie tylko w zależności od tego, z jakiej konkretnie szczepionki skorzystamy, ale również od tego, w jakim wieku dojdzie do podania pierwszej dawki. Jeśli podajemy taką szczepionkę dziecku, to im ono będzie młodsze, tym więcej tych dawek będzie dostawało. Zazwyczaj jest tak, że dostaje 3 albo 2 dawki, a po kilku miesiącach należy podać jeszcze jedną dawkę, tzw.

przypominającą. Jeśli szczepimy się przeciwko meningokokom jako dorośli ludzie, to zazwyczaj wystarczy podanie 2 dawek, a czasami nawet i 1. Najważniejsze jednak jest to, aby dokładnie przypilnować nie tylko ilość dawek, które musimy przyjąć, ale również czas w jakim będą one podawane ponieważ ważne będą tutaj również odstępy między nimi.

Stomatolog dentysta http://www.medident.pl/ Poznań Piątkowo terapia jąkania poznań

Nie na wszystko

Musimy wiedzieć, że możemy mieć do czynienia z różnymi typami meningokoków, ale nie wszystkie będą zagrażały naszemu zdrowiu. Tak jak nie wszystkie będą też występowały na danym terenie. To oznacza, że najpierw musimy się dowiedzieć, jakie meningokoki najczęściej wywołują u nas choroby, a następnie trzeba wybrać odpowiednią szczepionkę. To również jest ważne, ponieważ nie ma jednej, która działałaby na wszystkie typy meningokoków. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby w ogóle podjąć decyzję o zaszczepieniu się przeciwko meningokokom. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze działania będą miały sens i będziemy w odpowiedni sposób chronić nasz organizm przed sepsą czy zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych.

Im szybciej podejmiemy odpowiednie działania i przyjmiemy wszystkie dawki szczepionki, tym bezpieczniejsi będziemy.