Jak wybrać balkonik rehabilitacyjny?

Wiele osób, które ma problemy z chodzeniem nie jest w stanie nawet wyjść z domu – dotyczy to przede wszystkim seniorów, ale także wszystkich osób, które zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami kończyn dolnych. Niezależnie jednak od wieku, warto jest podjąć próbę samodzielnego poruszania się – może nie do końca samodzielnego, gdyż mowa jest o specjalnym balkoniku rehabilitacyjnym, które może znacząco ułatwić poruszanie się i zapewnić więcej korzyści. Tego typu balkonik rehabilitacyjny to świetne urządzenie nie tylko dla osób po operacjach, lecz także dla seniorów. Wiele zależy oczywiście od tego, jakie są nasze potrzeby i czego tak właściwie oczekujemy – balkonik rehabilitacyjny może bowiem występować w różnych postaciach i nieść pomoc różnym osobom.

Seniorzy docenią balkonik wyposażony w koszyk, dzięki któremu będą mogli zabierać ze sobą różne rzeczy. Osoby, które z kolei nie lubią siedzieć w domu – nawet te starsze – z pewnością skorzystają z trójkołowych balkoników, które przeznaczone są przede wszystkim dla osób aktywnych. Problemy ze zdrowiem nie zawsze muszą przecież oznaczać, że będziemy przykuci do łóżka. Balkonik inwalidzki trójkołowy świetnie się sprawdzi, tym bardziej, że ułatwia poruszanie się nie nierównych powierzchniach.

Dla kogo balkonik rehabilitacyjny?

Seniorzy to nie jedyna grupa, która może skorzystać z balkoników. Z reguły na myśl „balkonik” myślimy właśnie o osobach starszych, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się. Wtedy taki balkonik rehabilitacyjny to rzeczywiście ogromna pomoc, lecz okazuje się, że nie jest to jedyna sytuacja, kiedy tego typu urządzenie jest niezbędne. Jak sama nazwa wskazuje, balkonik rehabilitacyjny to również niezbędny element rehabilitacji wielu pacjentów, którzy na nowo uczą się samodzielnie chodzić.

Dotyczy to przede wszystkim osób, które są po różnego rodzaju operacjach kończyn dolnych czy też cierpią na różnego rodzaju zaburzenia ruchu kończyn dolnych. W takich przypadkach balkonik to często jedyna opcja, by poruszać się bez pomocy drugiej osoby. Dodatkowo, balkonik rehabilitacyjny to bardzo często ogromna pomoc w rehabilitacji, szczególnie wtedy, kiedy na nowo musimy uczyć się takich rzeczy jak utrzymanie równowagi czy też stawianie pewnych kroków. Jak się więc okazje, balkonik to dziś nie tylko pomoc dla seniora.