Czy mamy zaufanych lekarzy?

szczepionki

Może być tak, że dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są profilaktyczne badania, ale jednak nie chodzimy na nie. Dlaczego? Bo nie mamy zaufania do swojego lekarza. Bo wydaje nam się, że jest wiecznie zabiegany, że go irytujemy naszą obecnością, że bada nas od niechcenia, a o potrzebne skierowania musimy się prosić.

eRetina salon optyczny okulary Bydgoszcz badania okulistyczne

Jeszcze gorzej jest, jeśli nie mamy do niego zaufania do tego stopnia, że nie mówimy mu o wszystkich objawach choroby, bo niektórych się po prostu wstydzimy.

Co wówczas robić?

Jeżeli choć jedna z opisanych wyżej sytuacji dotyczy naszej osoby, to z pewnością nie pozostaje nam nic innego, jak poszukać lekarza, który będzie nam odpowiadał i do którego będziemy mieli odpowiednie zaufanie. Może się wówczas okazać, że łatwiej będzie nam przychodziło nie tylko profilaktyczne badanie się, ale także pójście do takiego lekarza, gdy będzie się działo coś naprawdę złego.

Możemy o lekarzach porozmawiać ze znajomymi, tak aby oni nam powiedzieli, czy są zadowoleni z tych swoich do których chodzą, możemy też o nich poczytać w internecie, patrząc na to, jakie opinie uzyskują od innych pacjentów. Możemy też próbować wybierać licząc na szczęście i sprawdzać, czy dany lekarz nam w końcu odpowiada. Jedno jest pewne, musimy znaleźć takiego lekarza, do którego będziemy mieli zaufanie i któremu będziemy chcieli mówić o swoich problemach zdrowotnych.

W przeciwnym razie może się okazać, że coś zataimy, bo będziemy się wstydzili, a to będzie bardzo ważna informacja. Z pewnością nie możemy dopuścić do takiej sytuacji. Zawsze trzeba szukać takiego lekarza, do którego będziemy chcieli chodzić bez oporu, przed którym nie będziemy się wstydzili, a co się z tym wiąże, do którego naprawdę będziemy mieli zaufanie.

Tylko wtedy będziemy mogli mieć nadzieję, że postawi on odpowiednią diagnozę i że będzie potrafił nam dobrać odpowiednie leki.